Aktuality

Parkovací domy a P+R parkoviště v Ostravě

25.8.2022

Ostrava a především centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst. K navýšení jejich kapacity by měly sloužit nové parkovací domy, které vznikají na strategických místech, např. v místech proluk či navazují na již zavedená fungující parkoviště.

Parkovací dům za katedrálou Msgre Šrámka - proluka v blízkosti Masarykova náměstí, novostavba 2038 m2, 400 parkovacích míst, předpokládané datum zahájení stavby 2023 (více informací také na webu města Ostrava)

Parkovací dům u městské nemocnice Ostrava - 465 parkovacích míst, stavba zahájena, předpokládané dokončení konce roku 2023

Parkovací dům na ulici 28. října - nachází se v blízkosti Krajského úřadu a Domu kultury města Ostrava, 600 parkovacích míst (včetně cykloboxů, míst pro elektromobily aj.), předpokládané dokončení v roce 2024.

Parkovací dům za křídly Domu kultury Poklad - nachází se v Ostravě-Porubě, 74 parkovacích míst, dokončen 1. ze dvou PD v lokalitě..  

 

Zvýšení kapacity parkovacích míst napomáhá také vznik strategických dopravních uzlů s rozšířenou kapacitou parkoviště pro osobní vozidla s návazností blízké obslužné veřejné městské hromadné dopravy. Tyto strategické uzly již fungují a obyvateli města a příměstských částí jsou častěji využívány. 

Parkoviště P+R u tramvajové smyčky Hlučínská - dokončeno v roce 2020

Parkoviště P+R Důl Hlubina - realizace dočasně pozastavena

 

Více informací o plánovaných strategických projektech města Ostrava najdete na webu Fajnova

 

parkovaci-domy-a-p+r-parkoviste-v-ostrave

Zpět
Hlavní partner
Partner
Mediální partner

Pořadatel diskuzního fóra

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00
IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

 

Kontaktní osoba

Miriam Lehocká
miriam.lehocka@cerna-louka.cz