Fotogalerie


E-Mobilita 2023

Ve středu 15. února proběhl v konferenčním sále Pavilonu A mimořádně úspěšný 3. ročník diskuzního fóra s odbornými prezentacemi firem E-Mobilita 2023. Na fóru se prezentovalo 5 společností, vystoupilo na 14 řečníků s tématy vodík a jeho budoucnost, tipy a rady v oblasti energetické soběstačnosti a efektivity alektroaut. Dostali jsme tipy a rady jako přehled dotačních možností na pořízení elektroauta, kogenerační jednotky, příručka k daňovým otázkám elektromobility, katalog nízkoemisních vozidel, mapa veřejných dobíjecích míst, projekty podpory Life Coala či environmetální sken firem. Také jsme se nechali inspirovat zajímavými i praktickými inovativními projekty jako SG Hydrogen (zelený vodík) společnosti Solar Global z Napajedel či projekt 2nd life battery na znovuvyužití dosluhujících baterií z elektromotorů do bateriových uložišť. Doprovodný program probíhal na Černé louce, kde se prezentovalo na 15 ekologický vozů různých značek, které se pak přesunuly do Centra bezpečné jízdy Libros Ostrava, kde se testovalo a jezdilo na kluzkém asfaltovém i terénním polygonu.


E-Mobilita 2022

Věnovali jsme se chytré mobilitě, jejímu současnému stavu v MS kraji, možnostem jejího rozvoje jak ve veřejném, tak soukromém sektoru. Zástupci ministerstva dopravy a Zastoupení Evropské komise v ČR nám představili dotační možnosti vhodné pro města, obce i soukromé subjekty, zabývali jsme se legislativou, její připraveností na expanzi nízkouhlíkové dopravy ať už na bázi elektromotorů, plynu či vodíku. Dalšími tématy byla legislativa ČR, infrastruktura MSK a její připravenost na ekologizaci dopravy, vhodná softwarová zajištění infrastruktury a technická specifika plynoucí z používání alternativních pohonů. Ročník 2022 také reflektoval aktuální geopolitickou situaci a změny, které přinesla do tzv. Green Deal a konceptu udržitelnosti v dopravě.


Budoucnost energetiky 2022

Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Martin Václavek, generální ředitel ČEZ Energo, Zdeněk Hruška, ředitel sekce Rozvoj a technická koncepce přenosové soustavy ČEPS a Jan Hradecký, děkan Přírodovědecké fakulty OU v moderované diskuzi na téma budoucnosti energetického průmyslu.


i-Mobilita 2019

Konference i-Mobilita byla součástí veletrhu i-Mobilita (14.3. – 16.3. 2019) a věnovala se novinkám a trendům v inteligentní dopravě, chytrému integrovanému cestování, které podporuje koncepci tzv. Smart Cities aplikované vyspělými městy po celé Evropě, strategiím Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostrava již aplikovanými v regionu, hodnocením těchto strategií a výhledem na období po roce 2020.


Hlavní partner
Partner
Mediální partner

Pořadatel diskuzního fóra

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00
IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

 

Kontaktní osoba

Miriam Lehocká
miriam.lehocka@cerna-louka.cz